Login
Hasło
Google: jak legalnie opublikować cudze zdjęcia
(komputerswiat.pl /28.10.2009)

Niekiedy potrzebujemy uatrakcyjnić naszą stronę internetową ładną fotką. Komputer Świat pokaże, jak w sieci zdobyć grafikę, której wykorzystanie nie spowoduje nieprzyjemnych konsekwencji naruszenia prawa autorskiego.

Publikowane w internecie zdjęcia są z reguły chronione prawami autorskimi. Jeśli bez pytania opublikujemy takie zdjęcie na naszej stronie internetowej, w zamieszczonej na portalu aukcyjnym ofercie albo na forum internetowym, możemy mieć nieprzyjemności.
Autorzy niektórych serwisów nawet specjalnie oznaczają swoje fotografie i tylko czekają na to, aż ktoś je ukradnie! Jednak nowe opcje wyszukiwarki grafiki Google oferują możliwość legalnego pozyskiwania ładnych zdjęć.

1. Otwieramy stronę www.google.pl i klikając u góry na Grafika, przechodzimy na witrynę images.google.pl. Klikamy na Zaawansowane wyszukiwanie grafiki.

2. U góry okna wpisujemy nazwę wyszukiwanego motywu, na przykład pomidor. Po kliknięciu u dołu strony na opcję nie filtrowane przez licencję, z listy kliknięciem wybieramy potrzebną licencję. W przypadku użytku do celów prywatnych jest to oznaczone do ponownego wykorzystania. Klikamy na Szukaj w Google.

3. Google wyświetla podgląd odnalezionych fotografii. Klikamy na to, które nas interesuje i na następnej stronie możemy ściągnąć zdjęcie.

Uwaga! Przestrzegajmy warunków licencji dla danego zdjęcia. W wielu przypadkach musimy wymienić na naszej stronie nazwę i pochodzenie pliku. Musimy zwrócić uwagę na rodzaj licencji, na podstawie, której grafika jest rozpowszechniana - najczęściej jest to Creative Commons.

Tworzenie stron internetowych Olkusz

ciekawostki

Nasi partnerzy:

 
Naziemna Telewizja Cyfrowa
Szczegóły
www.Najlepsze-Noclegi.pl Serwis ogłoszeń dla turystów oraz właściceli obiektów noclegowych
Usługi: Kompleksowe stworzenie serwisu internetowego wraz z modułem płatności i systemem CMS
Szczegóły
www.tele24.pl TELE24 - Alternatywny operator telekomunikacyjny
Usługi: Kompleksowe stworzenie systemu sprzedaży, odsługi i realizacji zamówień, współtworzenie serwisu internetowego
Szczegóły
www.KrakowConnect.com Serwis w języku angielskim dla zagranicznych turystów poszukujących transportu na terenie Polski.
Usługi: Kompleksowe stworzenie serwisu internetowego wraz z modułem prezentacji usług oraz systemem CMS
Copyright © 2007-2012 WebCreative statystyka